VRV Nedir?

VRV; Variable Refrigerant Volume olarak da bilinen Değişken Debili Soğutucu Akışkan Hacmi Klima Sistemi şeklinde Türkçeleştirilmiştir. İklimlendirme sistemleri konusunda oldukça avantajlı bir seçenek sunan VRV aynı zamanda enerji verimliliği açısından da çok çok ayrıcalıklıdır. Son yıllarda kullanımı gittikçe artan bir seçenek olarak kabul edilen VRV sistemleri 64 adete kadar iç ünite ve modüler bir dış ünite sayesinde beklentilere cevap verir.

VRV klima sistemlerinde amaç bir dış ünite ile birden fazla iç ünite aracılığıyla iklimlendirme sistemlerinin verimli bir şekilde çalışmasıdır. Birden fazla parçadan oluşan sistemde ileri düzey bir kontrol sistemi vardır. Bu sayede ısıtma ve soğutma çözümlerinin eş zamanlı bir şekilde çalışmaları da mümkündür. Verimliliğin en iyi seviyede olması ve farklı ortamlara uyum sağlayabilen bir çözüm sunması açısından VRV klima sistemleri insan yaşamında hayat kurtaran bir çözüm olarak dikkat çeker. Atlas Klima olarak müşterilerimizin VRV ihtiyaçlarına cevap vererek en ideal seçenekleri öne çıkarmayı hedefliyoruz.

VRV

VRV Kullanım Alanları Nelerdir?

Kaliteli bir çözüm sunması açısından tercih edilen VRV, tercih edildiği alanlara bağlı olarak da dikkatleri çekmektedir. Bu noktada önemli olan hem kullanım alanlarının geniş olması hem de kullanıldığı alanda kaliteyi öne çıkarmasıdır. Siz de beklentilerinize uygun bir seçenek tercih etmek isterken VRV ile aşağıda sıralanan ortamlarda kusursuz bir sonuca ulaşabilirsiniz.

  • Hastane
  • Mağaza
  • Ofis
  • Otel
  • Restoran
  • Sinema
  • Tiyatro

Genellikle toplu kullanım alanlarında öne çıkan bir seçenek olarak VRV sayesinde başarılı bir çözüme ulaşabilirsiniz. Enerji verimliliği konusunda muadillerine kıyasla çok daha ayrıcalıklı olan VRV sistemleri sayesinde elde edeceğiniz avantajlar da oldukça fazla.

VRV Sistemleri Ne Tür Avantajlar Sağlar?

VRV sistemleri klasik klima çözümlerine bağlı olarak dikkat çeken bir seçenek olarak tercih edilirken amaç hem daha kaliteli bir çözüm hem de yüksek standartlarda alternatiflerdir. Bu nedenle de dikkat edilmesi gereken detaylara bir göz atmakta yarar var. İşte VRV konusunda sizi bekleyen ayrıcalıklar!

Bireysel İklimlendirme İmkânı Sağlar

VRV sayesinde kurulan sistemlerle ortamın kendi ihtiyaçlarına uygun bir şekilde çalışır. Böylelikle kaliteli ısıtma ve soğutma çözümlerine başvurmak söz konusudur. Bu çerçevede önemli olan bireysel iklimlendirme çözümlerinin titiz bir şekilde sağlanmasıdır. Bazı ortamlarda ısıtma bazı ortamlarda da soğutma ihtiyacının hissedilmesi bu harika çözümlere olanak tanır. O halde siz de bu konuda en iyi seçenekler için harekete geçebileceğinizi unutmamalısınız.

Air Conditioning System min

Daha Geniş Alanda Daha Yüksek Konfor

VRV sayesinde elde edeceğiniz en büyük ayrıcalıklardan bir tanesi de geniş bir alanda konforu hissedebilecek olmanız. Bireysel klima sistemlerinden farklı olarak bu sistemlerde kullanılan çözümler sayesinde geniş alana yayılan bir iklimlendirme ayrıcalığını elde etmek mümkün. Üstelik verimliliği de sağlayan bu sistem sayesinde sıra dışı bir çözüme ulaşabileceğinizi de unutmamalısınız.

Daha Az Alan İşgali

Klima sistemleri konusunda alan işgali bakımından en kaliteli alternatif hiç şüphesiz VRV sistemleri olacaktır. Bu sistemler beklentilere en iyi şekilde cevap verir. Aynı zamanda kaliteye uygun bir bakış açısı da sergiler. Sizlerin de beklentilerine cevap verecek bir seçim yapılmasını mı istiyorsunuz? O halde dikkat etmeniz gereken yalnızca doğru bir klima yapılandırmasının varlığıdır.

Atlas Klima olarak klima çözümlerinde en iyi seçeneklerden yararlanmanızı sağlıyoruz. Bu kapsamda daha kaliteli bir süreç için harekete geçmenizi de hedefliyoruz. Size en uygun çözümler ve çok daha fazlası için hemen bizimle iletişime geçmeye ne dersiniz?

Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?