Klima Nedir? Klimalar Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Klima, insanların daha konforlu bir yaşam sürmesi açısından tercih edilen iklimlendirme çözümleri olarak kabul edilmektedir. Ortam ısısının arttırılması ya da düşürülmesinde kullanılan klimalar kapalı ortamları daha yaşanılabilir bir alana dönüştürmek açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle de hava sıcaklığının çok yüksek ya da düşük olduğu durumlarda klima kullanmak insan yaşamı açısından vazgeçilmezlerden bir tanesidir. Isıtma ve soğutma işlevleri sayesinde öne çıkan klimalar konusunda siz de tercihinizi Atlas Klima ayrıcalıkları ile gerçekleştirmeye ne dersiniz?

Klima Sistemleri ve Kullanılan Çözümler

Klimaların insan yaşamını gerçek anlamda konforlu bir çözüme kavuşturduğunu ifade ederken klimaların farklı çözümler sunduğundan da söz etmek gerekir. Bu bağlamda klimaların ortam özelliklerine ve ihtiyaçlara bağlı olarak çeşitli özellikleri vardır. Siz de bir klima sisteminden yararlanmak istediğinizde hangi seçenekleri tercih edebileceğinizi değerlendirmelisiniz. Bu noktada sadece kaliteli çözümlere ulaşmakla kalmayacaksınız. Aynı zamanda beklentilerinize de uygun bir sonuçtan faydalanabileceksiniz. İşte klima sistemleri dendiğinde akla gelen seçenekler.

HVAC Air Conditioning Units min

Merkezi Sistem Klimalar

Merkezi sistem klimalar genellikle büyük binaların iklimlendirilmesi amacıyla tercih edilen çözümler olarak kabul edilmektedir. Kazan yerine kullanılan soğutma grubu ve klima santrali ile havalandırma kanalları ve diğer bütün çözümlerle ortamın ısısı arzu edilen seviyeye ulaşmaktadır. Havanın merkezi bir noktadan iklimlendirilmesi amacıyla tercih edilen merkezi klima sistemleri genellikle AVM, hastane, otel ve okul gibi büyük binalarda tercih edilmektedir. Bu çerçevede merkezi klima sistemleri kaliteli birer seçenek olmaları sayesinde dikkatleri çeker.

Merkezi klima sistemlerinde tercih edilen çözümler hava, su ya da toprak kaynaklı olabileceğinden farklı verimlilik seviyeleri elde edilebilmektedir. Ancak amaç daima en verimli ve kullanışlı seçeneğe ulaşmak olduğundan merkezi sistem klimalar sayesinde kusursuz bir sonuca ulaşmanın mümkün olabileceği de unutulmamalıdır. Atlas Klima olarak merkezi klima sistemlerinde sunduğumuz çözümlerle müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyoruz.

Bireysel Sistem Klimalar

Klimalarda bireysel sistem başta evlerde olmak üzere insan yaşamının hemen her alanında görülen seçeneklerdir. Split, multi split, paket tip, pencere tipi ve portatif tip olmak üzere pek çok alternatifi bulunan bireysel klimalarda amaç ortam özelliklerine uygun bir seçimin yapılmasıdır. Bu doğrultuda tercih edilen klima sistemleri doğrultusunda ısıtma ve soğutma çözümlerinden yararlanılacaktır.

Bireysel Klima Sistemleri Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bireysel klima sistemleri insan yaşamı açısından büyük önem taşır. Üstelik bu tip klimaları satın alırken çok büyük titizlik sergilemek gerekmektedir. Nitekim doğru klimayı seçmek ve seçilen klimadan yüksek performans almak çok önemlidir. Siz de bu konuda en önemli detayları öğrenmeyi mi arzu ediyorsunuz? O halde mutlaka aşağıda sıralanan hususlara bir göz atmalısınız.

  • Bireysel klimalar tercih edilirken klima kapasitesi ve kullanım alanı değerlendirilerek seçim yapılmalıdır,
  • Klima tipinin belirlenmesi sonrasında gerekli hesaplamalar gerçekleştirilmelidir,
  • Klimanın montaj ve diğer bütün işlemleri yetkili servis tarafından yapılmalıdır,
  • Klima verimliliği göz önüne alınarak bir seçim yapılmalı ve enerji maliyetleri konusunda tasarruf sağlanmalıdır,
  • Kullanışlı bir ürün seçmeye özen gösterilmelisiniz. Ayrıca arıza anında servis ağı geniş bir marka tercih edilmelidir.

Tüm bu detaylar düşünüldüğünde bireysel tip klima seçmek oldukça zordur. Atlas Klima olarak hem bireysel tip klimalar hem de merkezi klima sistemleri konusunda profesyonel çözümler sunuyoruz. Üstelik bu hizmetlerimizi sunarken müşterilerimizin memnuniyetini de önemsiyoruz. Siz de en ideal hizmetler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?